De ijzeren eeuw
De Historische Vereniging Sliedrecht presenteert een voordracht, met als onderwerp:
De ijzeren Eeuw.
De ijzeren Eeuw laat het begin zien van een tijdperk van onophoudelijke innovatie en versnelling. Het begin van ons moderne Nederland! Anders dan de zeventiende eeuw, de Gouden Eeuw, is de negentiende eeuw onderbelicht gebleven. Het is de eeuw van treinen en bruggen en stoommachines, en dat allemaal met dank aan één metaal, het ijzer.
Over dit gebeuren zijn destijds twee televisieseries en een tentoonstelling gemaakt, waaraan de gastspreker samen met Hans Goedkoop heeft gewerkt.
Voor deze avond is Kees Zandvliet uitgenodigd, hij is historicus en hoofdconservator van het Amsterdams Museum. Voorts is Kees Zandvliet ook hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam.
Het belooft een leerzame en mooie avond te worden. Aanvang 19.30 uur. Inloop en koffie vanaf 19.00 uur. Gratis toegang voor de leden van de Historische Vereniging Sliedrecht. Niet leden betalen Euro 2,- of worden meteen lid.