Schaker Maarten Hartkoren slaat verwoestend toe in de top!
SLIEDRECHT - In de top van de competitie bij de senioren van Schaakvereniging Sliedrecht heeft Maarten Hartkoren afgelopen donderdag verwoestend uitgehaald op de ranglijst. Luidde het verslag van ronde 16 nog ‘Arjan van der Leij doet goede zaken’, ditmaal was het Maarten die zorgde voor reuring in de top van het klassement en langzaam maar zeker zicht krijgt op een notering in de top 5.
Maarten Hartkoren wist namelijk te winnen van Arjan van der Leij. In de beslissende fase wist Maarten met een pion door te lopen naar een de achterste rij, zodat hij een dame mocht bijschrijven. Maar met goed keepwerk van Arjan bleef het nog lang spannend, uiteindelijk wist Maarten toch het verlossende vorkje te ontwijken en het laatste stuk (paard) van Arjan te veroveren en hiermee de partij te winnen.
In de top van het klassement gebeurde nog veel meer. Wat te denken van de topper tussen William Gijsen en koploper Wim Pool? Beiden staan voor en na de partij op respectievelijk plek 2 en 1. William wist in aanvallende stijl te winnen. Door de winstpartij van William is het gat echter in het gehele seizoen nog nooit zo klein geweest. De spanning is maximaal terug!
Veelschaker Henk van der Hoek heeft ondertussen nog geen enkele wedstrijd gemist. Tjerry Hut, zijn tegenstander in deze ronde, heeft vervolgens geen rekening mee gehouden door te winnen! Remisekoning Jerry van Rekom mocht aantreden tegen nieuw lid Sam van der Hoek. Zoals het een echte remisekoning betaamt werden de punten keurig verdeeld.
Eduard van Wingerden, Paul Schakel, Cees Moes en Julian van Dieën weten weer wat winnen is! Zij wisten allemaal te winnen.
De competitie is over de helft. De messen worden geslepen voor een spannend vervolg en de favorieten voor de prijzen in de drie verschillende categorieën kunnen zich niet meer verstoppen.