Dijksynagoge in geldnood

SLIEDRECHT - Het bestuur van de historische dijksynagoge in Sliedrecht moet binnen vier maanden de hypotheekschuld aflossen. Lukt dat niet, dan dreigt sluiting van het joodse gebedshuis.
Het gaat om een bedrag van 100.000 euro. De synagoge gaat nu met spoed op zoek naar geldschieters.
Schrikken
"Voor ons was dat wel schrikken", zegt Ronald Kitsz van het bestuur. Volgens hem heeft het bestuur op tijd aan de bel getrokken in de hoop op een milde opstelling van de bank.
"Wij begrijpen het niet, want het pand is zeker drie keer zoveel waard als die 100.000 euro. Dus de bank hoeft nergens bang voor te zijn."
Dijkverzwaring
De Sliedrechtse synagoge moest in 1998 wijken voor de dijkverzwaring. Het gebouw werd in elf stukken gezaagd en opgeslagen voor herbouw.
In 2002 liet de Stichting Dijksynagoge het gebouw terugplaatsen op negentig meter afstand van de oorspronkelijke locatie. De hele operatie kostte bijna 700.000 euro. Voor een deel van dit bedrag werd een hypotheek afgesloten.
Bron: RTVRijnmond